Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Tazminat Avukatlığı

car-accident-337764_640

Tazminat kavramı, bilerek, bilmeyerek, ihmal ya da tedbirsizlik sonucu haksız yere yapılan eylemlerin maddi veya manevi zararının karşılanması olarak nitelendirilebilmektedir. Haksız bir durum karşısında zarar gören bireyler bu zararın karşılanması adına tazminat davası açabilirler. Kişilik hakları saldırıya uğrayan bireyler manevi tazminat davaları açabilirken, maddi bir kayba uğranması durumunda maddi tazminat almak adına dava açılabilmektedir.

Tazminat davalarının uygulanma alanı bulabilmesi için, tazminatı gerektiren vakıanın haksız fiil teşkil etmesi ve bireylerin bu fiilden doğrudan ya da dolaylı olarak zarar görmüş olması gerekmektedir. Tazminat Davalarında, zarar ve ziyan yahut manevi zarar olarak bir para ödenmesine ilişkin davalarda ,zaman aşımı sürelerine özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bu konularda tazminat avukatlığı yapılan hukuk bürolarıyla iletişime geçilmesi hak kaybını engelleyecektir.

destroyed-houses-2663558_1280

Tazminat davaları genellikle trafik kazalarından ,sözleşmelerden, haksız fiillerden, resmi kurumların bireylere vermiş olduğu zararlardan, eser sözleşmelerinden, hakaret ,iftira ve ceza hukukuna da konu olabilecek vakıalardan kaynaklanabilmektedir.  Tazminat davalarının bu gibi çeşitli hukuki vakıalardan  kaynaklanabilir olması ve niteliği itibariyle bir hak davası olması sebebiyle Anayasa ve çeşitli mevzuatlar çerçevesinde kendisine geniş  koruma alanı bulmuştur.

Bireyler maddi veya manevi zararlarını , zarara ilişkin olan mevzuatların öngörmüş olduğu  dava yolu ile karşılayabileceklerdir.  Bu hususlarda açılacak davalarda iddiaların ispat ve  kabulünün önem taşıması sebebiyle bireylerin  bu branşta uzman bir avukat ile kendisini temsil ettirmeleri bir zorunluluktur.

work-material-3954244_640

Özellikle Trafik kazalarından kaynaklı bedeni zararlara ilişkin tazminatlar, iş kazasından kaynaklı tazminatlar ve kişilerin haksız olarak tutuklanmaları ve göz altında geçirdikleri sürelere ilişkin tazminat hakları bilgisizlik ve gerekli hukuki desteğin alınmaması sebebiyle tazmin edilememekte ve kişiler hak kayıplarına uğramaktadır.

Adana ilinde faaliyet gösteren hukuk büromuz  Haksız tutuklama, gözaltı nedeniyle tazminat davaları, Trafik kazasından kaynaklı maddi ve manevi tazminat davaları, Haksız fiil sebebiyle uğranılan maddi ve manevi tazminat davaları, Destekten yoksun kalma tazminatı davaları, Sözleşmeden kaynaklanan maddi-manevi tazminat davaları, Beden ve ruh sağlığı bütünlüğünün ihlali sebebiyle tazminat davaları, Hakaret, iftira’dan kaynaklı maddi-manevi tazminat davaları, İş kazasından kaynaklı maddi-manevi tazminat davaları, Ölüm ve cismani zararlardan kaynaklanan tazminat davaları, Boşanma sonucu maddi ve manevi tazminat davaları, Kıdem ve İhbar tazminatı davaları, Kişilik haklarının basın yoluyla ihlali dolayısıyla manevi tazminat davaları, Babalık davasının konusu olarak manevi tazminat davalarında müvekkilinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarının korunması, aydınlatılması ve zararlarının tazmin edilmesi hususlarında bireylere hak kaybına uğramamaları ve mağdur olmamaları  için süreç içerisinde hem danışmanlık hizmeti hem de vekillik hizmeti vermektedir.

Özel ve iş yaşamınızda tazminat talep etmek zorunda kalmamanız ve yine tazminat ödemek zorunda kalmamanız dileğiyle iyi günler dileriz…

network-4109223_640

Av.Aytaç ER

03.04.2016

İletişim :   0532 113 1508

Adres: Reşatbey Mah. Turhan Cemal Beriker Bul. Türkkuşu Cd.Günep Panorama İş Merkezi B Blok Kat:8 No:801 Seyhan/ADANA

Tazminat Avukatlığı konu başlıklı Makale Av.Aytaç ER tarafından üretilmiştir.

Yazılı iznim alınmadan ve kaynak gösterilmeden makale bir başka internet sitesinde ya da bir başka mecrada yayınlanmaz, kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. İzinsiz şekilde kopyalama, çoğaltma veya yayın yapanlar hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları