Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Avukatlık mesleğinde bir branş söz konusu olmasa da belirli bir alanda uzmanlaşmış olan avukatlar, ön plana çıkmaktadır. Cinsel saldırı, adam öldürme ve yaralama, dolandırıcılık, taksirli suçlar, hırsızlık ve şantaj, ceza davalarına girmektedir. Savunduğu kişinin tahliye ve beraat etmesi için savunma yapan adana ceza avukatı hukuki bilgi ve deneyimlerini ortaya koymaktadır.

  Ceza Avukatı Kime Denir?

  Savcılık aşamasından kovuşturma aşamasına kadar müvekkilinin yanında olan ceza avukatı, her aşamada müvekkiline hukuki desteği sağlamaktadır. Herhangi bir ceza davası ile karşı karşıya kalan kişi endişelenmekte ve ne yapacağını bilememektedir. En iyi adana ağır ceza avukatı müvekkilinin karşılaştığı ceza davasından en az zarar ile çıkmasını sağlamaya çalışmaktadır.

  Ceza Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

  Ceza avukatı ücreti baro tarafından belirlenmekte olup baro asgari tarifeyi yayınlamaktadır. Ceza avukatı asgari ücretin altında olacak bir meblağ talep edememekle birlikte daha fazla ücret isteyebilmektedir. Davanın içeriği, iş yükü, tanıkların bulunması ve dinlenmesi, gerekli saha araştırmalarının yapılması ücreti belirleyen kriterlerdendir.

  Davanın içeriğine göre fiyatın değişmesinden dolayı belirli bir fiyattan söz etmek mümkün değildir. Diğer avukatlardan farklı olarak ceza avukatı kendisini hassas duruma hazırlamakta olup yalan ifadelerin farkına varmaktadır. Müvekkili ile yakın ilişkiler yürüten ceza avukatı, tanıklara başvurarak delil toplamaktadır. Ceza avukatının iş yükü son derece ağır olduğundan, ceza davalarının ücretleri daha yüksek olmaktadır.

  Ceza Davalarında Avukat Tutma Zorunluluğu Var mı?

  Kendini savunamayacak derecede fiziki kusura sahip olan ve yaşı küçük olanların avukat tutması zorunlu olmakla birlikte ceza davalarında da avukat tutma zorunluluğu vardır. Avukat tutacak maddi güce sahip olmayanlar için barolar tarafından avukat atanması yapılmaktadır. Hakkın etkin bir şekilde savunulabilmesi için avukat tutmak son derece önemlidir.

  Ceza davalarında gerekli hukuki desteği sağlayan ağır ceza avukatı, bütün süreçleri iyi bir şekilde takip etmektedir. Kanun ve hükümler hakkında geniş bilgi dağarcığına sahip olan avukat, sözel becerilerini en iyi şekilde kullanmaktadır. Ceza davalarında ciddi para cezaları kesilebilmekle birlikte özgürlüğü kısıtlayan bir sonuç çıkması da mümkün olacağından, avukatın önemi artmaktadır.

  En İyi Ceza Avukatı Nasıl Seçilir?

  Ceza davalarının sonunda kişiler hürriyetlerini kaybedecekleri hapis cezaları alabilmektedir. Ceza davalarında yapılabilecek en ufak yanlış, kişinin hürriyetinin kaybedilmesine neden olmaktadır. Mutlaka alanında uzman ve en iyi ceza avukatı ile çalışmak gerekmektedir. Suçsuz olduğuna güvenerek yeterli savunmayı yapmayan kişilerin, yüksek ceza aldıkları görülebilmektedir.

 

 En iyi ceza avukatı kişiden kişiye göre değişse de ceza davalarında başarılı sonuçlar elde etmiş avukat, başarılı bir ceza avukatı olarak nitelendirilmektedir. Müvekkillerinin tüm beklentilerini karşılayan ceza avukatı, dava sürecindeki stresi azaltmakta olup karmaşayı en aza indirmektedir. Müvekkilinin üzerindeki sinir ve stresi alan ceza avukatı, müvekkili için en iyi ve doğru olan savunmayı yapmaktadır.

Danışan Yorumları
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları