Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

Türkiye’de uygulanan hukuk kuralları açısından bir kısım mahkeme ve bu mahkemede görev alan hakimler ve avukatların bulunması zorunludur. Ağır ceza gerektiren suç kapsamında yargılanan kişilere bakan mahkemeler ağır ceza mahkemesi olarak adlandırılmıştır. Görevli olan ve sanık avukatlığı yapılması suretiyle görevlendirilen kişilere de ağır ceza avukatı denilmektedir.

  Adana Ağır Ceza Avukatının Görevi

  Mevzuatta ağır ceza avukatına denk düşen bir düzenleme yoktur ancak mahkemenin tayin ettiği avukat vardır. Bu avukat şayet ağır cezada görevlendirilmişse ağır ceza mahkemesinde avukatlık yapmaktadır. Ülkemizde her avukat her davaya girebilme yetkisine sahiptir. Ancak belirli konularda ve alanlarda kendini geliştirmiş kişiler bilinmektedir. Özellikle ağır cezalık bir dava olduğundan kişi kendini ispatlayacak davalarla adından söz ettirmeyi başarmıştır. Bu durumda kişiler kendi aralarında ağır ceza konusunda iyi olan Adana ceza avukatı için tavsiye üzere de bulunabilirler.

  Ağır Ceza Avukatının Önemi Nedir?

  Ülkemizde branşlaşma olmayan hukuk sistemi olsa da davaların ve mahkemelerin konularında ki farklılıklar birbirlerinden ayrışmalarına neden olmuştur. Bir avukat ben ağır ceza avukatıyım diyemez ancak ben ağır ceza konusunda deneyimliyim diyebilir. Bu nedenle de o alanda deneyim sahibi olması önemlidir.

  Ağır Ceza Suç Kapsamı Nedir?

  Ağır cezayı kapsayan suçlar için devreye giren avukatların baktığı davalar; irtikâp, nitelikli dolandırıcılık, yağma, hileli iflas gösteren firmalar gibi ağır ceza kapsamına giren pek çok firma ağır ceza mahkemesinde yargılanmaktadır. Devlet güvenliğini bozma teşebbüsü, milli savunmaya ve anayasal düzene aykırı hareketlerde bulunma gibi suçlar ağır ceza kapsamına girmektedir. Bu tür davalarda deneyim sahibi bir avukat ile görüşmek suretiyle mahkemeye gitmekte yarar vardır. Tanım olarak ağır ceza avukatı olarak görülmese de bu konuda tecrübe edinmiş avukatlar mevcuttur. Mahkeme içerikleri birbirlerinden oldukça farklı olduğundan dolayı kişiler de alanlarında uzmanlaşmaya gitmektedir. Bir avukat ağır ceza konularında sürekli davalara girmek suretiyle o konuda uzmanlaşabilmektedir.

  Adana Ağır Ceza Avukatı Ücretleri

 Konusunda deneyimli avukat hizmetleri ile tüm bu suçlamalar karşısında tedbir almak önemli bir noktadır. Her ne kadar her avukat her davaya bakabilse de tecrübe anlamında ağır ceza özellikli bir mahkeme olduğundan bu düşünce ile bakış açısı geliştirmek önemli bir noktadır. Oluşan suç kapsamına göre dava sürecine göre tecrübeli Adana ağır ceza avukatı ile görüşmek suretiyle ücret belirlemesi söz konusu olabilmektedir. Her davanın birbirinden farklı bir süreç olduğu bilinmesi gereken bir gerçektir. Bu da ücret tarifesi açısından çeşitliliğe sebebiyet vermektedir. Barolar tarafından belirlenen ücretler kapsamında asgari ücret tarifesi söz konusu olmaktadır. Asgari ücret tutarı üzerinden avukatın tecrübesine ve davanın seyrine göre minimum ücretten aşağı olmamak suretiyle ücret tarifesi uygulanmaktadır. Davanın seyrini değiştirecek önemli unsurlardan birisi olan avukat tercihinde siz de tecrübenin farkına vararak seçim yapmalısınız.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları