Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

handcuffs-2580300_640

Adana'da Ceza Avukatlığı

Toplum halinde yaşamak insanlar için bir zorunluluktur. Ancak toplum halinde yaşamanın doğal sonucu olarak, birbirinden tamamen farklı istek ve iradelere sahip bireyler arasında çatışmalar çıkması da kaçınılmazdır. Bu çatışmalar  neticesinde kişiler ceza hukuku ve neticesinde Ceza Avukatları ile  tanışmaktadırlar.

Günümüzde kişilerin  hayatında  istenmeyen  üzücü hadiselerin  cereyan etmesi  ve dolayısıyla ceza kanunlarına muhatap olması olası bir durum haline gelmektedir. Bu sebeple kişilerin ceza avukatlarına gereksinim duyması doğal bir sonuç olarak kendini gösterir. Ceza hukuku   kişilerin hak ve hürriyetlerine en yakinen   dokunan bir hukuk dalı olması  sebebiyle  ceza avukatlığı, avukatlık mesleğinin en önemli dalı olarak nitelendirilebilecek bir branştır.

Nitekim ceza hukuku, avukatlık  mesleğinin doğuşunda ve yükselişinde  en etkin rolü  üstlenmiştir. Bu nedenle kişilerin  kendilerini  alanında yeterli bilgiye sahip, uzman  ve tecrübeli  bir avukat tarafından mahkemeler önünde temsil ettirmeleri  hayati önem taşımaktadır.

jail-1817900_640

Özellikle Adana gibi sosyal bir çok farklı kökene sahip nüfusa sahip her geçen gün nüfusu büyüyen ve göç alan kentlerde kişiler arasında ceza davalarının artması kaçınılmaz bir hal almaktadır. Bu nedenlerle Adanada ceza avukatlarına çok fazla bu alanda iş düşmektedir.

Ceza avukatlığı genellikle savunma mesleği olarak nitelendirilir. Ceza avukatının asli görevlerinden birisi ;  Kişilerin kendilerine karşı diğer kişiler veya devlet tarafından yöneltilen sav ve suçlamalar karşısında kişilerin maddi ve manevi varlığını korumak amacıyla mahkemeler önünde savunma müessesi doğrultusunda onu  temsil etmesidir . Bu sayede Adana ceza avukatı,  temsil edilen masum bireylere  yöneltilen suçlamalar karşısında bireylerin  cezalandırılmamasını   veyahut   meşru vasıtaları en iyi ve işlevsel  kullanarak temsil edilen suç işleyen kişilerin  iddia edilenden daha az ceza almasını sağlar.

prison-fence-218456_640

Fakat ceza  avukatlığı , yalnızca savunma değil, aynı zamanda hak arama mesleği olarak da düzenlenmiştir.

Ceza avukatı, kişiye Anayasa ve diğer mevzuatlar ışığı altında sağlanmış olan temel hak ve hürriyetlerin, devlet veya bir diğer kişi tarafından zedelenmesi dolayısıyla  mağdur olan kişileri, mahkemeler  önünde ceza avukatı sıfatıyla temsil ederek   faillerin hak ettikleri ceza ile  cezalandırılmasını sağlamaktır. Bu kapsamda  ceza avukatı, hak arama özgürlüğünün teminatı kabul edilmektedir. Adanada ceza avukatlığı sosyal medya ve haberlerden de bilineceği üzere yoğun bir mesai gerektirmektedir. Bu nedenlerle kişilerin ceza-i bir durumun ortaya çıkma anından itibaren ceza avukatları ile iletişim kurmaları ve ifade yada şikayetlerini ceza avukatı eşliğinde yapmaları hak kayıplarına engel olacaktır.

Savunma hakkı kutsaldır, bu sebeple bu hakkı kullanmanızda size yardım etme misyonunu kendine yüklenmiş  uzman ve yeterli donanıma sahip  bir ceza avukatı tarafından  kendinizi temsil ettirme gerekliliğini  bir kez daha vurgulamak doğru olacaktır.

Ceza hukuku alanında faaliyet gösteren hukuk büromuz müvekkillerine soruşturma ve kovuşturma evresinde vekillik hizmeti vermektedir.

Her şeyden önce toplumsal yaşamın barış içerisinde sürdürülmesi , bireyler arasındaki çatışmaların önlenmesi, öncelikle mümkün mertebe taraflar arasında uzlaşma sonucu sorunların çözülmesi ve Ceza Hukukunun ve ceza davalarının son çare olmasını diliyoruz…

 shaking-hands-3091906_640 

Av.Aytaç ER

05.07.2016

İletişim :  0532 113 1508

 

Adres: Reşatbey Mah. Turhan Cemal Beriker Bul. Türkkuşu Cd.Günep Panorama İş Merkezi B Blok Kat:8 No:801 Seyhan/ADANA

Adanada Ceza Avukatlığı konu başlıklı Makale Av.Aytaç ER tarafından üretilmiştir.

Yazılı iznim alınmadan ve kaynak gösterilmeden makale bir başka internet sitesinde ya da bir başka mecrada yayınlanmaz, kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. İzinsiz şekilde kopyalama, çoğaltma veya yayın yapanlar hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları