Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

SİTE YÖNETİMİ AVUKATLIK HİZMETİ
AVUKATLIK SÖZLEŞMESİ VE VEKALET ÜCRETİ

Site yönetimi avukatlık hizmeti nedir?
 Site yönetimine hukuki destek ve danışmanlık sağlayan avukatlar,site sakinlerine ilgili kanunları bildirerek usulsüzlüklerin önüne geçebilir ve site sakinlerinin haklarını savunabilmektedir.Yine site kat maliklerinin yapmakla mükellef oldukları ödemelerin tahsili, site yönetimine karşı açılan işçi davalarının temsili gibi görevler yapmaktadırlar.


Site yönetimi avukatlık sözleşmesi nasıl düzenlenmektedir?
 Avukatlık sözleşmesi,kat malikleri ve hukuki danışmanlık sağlayan avukat arasında yapılmaktadır.
 Yapılacak işlerin konusu,sözleşmede belirtilmelidir.
 Aylık ücret,kat maliki sayısına ve yapılacak işlere göre değişmektedir.
 İcralarda masrafların peşin ödeneceği,tahsilat durumunda müvekkilden alınacak vekalet ücreti, davalarda yıllara göre belirlenecek olan dava vekalet ücreti ile masrafların ödenmesine dair bilgiler sözleşmede belirtilmelidir.


Site yönetimi avukatı hangi işleri yapmaktadır?
 Site sakinlerine hukuki destekte bulunmak,aidat ödemeyen sakinler hakkında gerekli işlemleri başlatmak,site yönetiminde oluşacak usulsüzlükleri engellemek,sitedeki çalışanların sözleşmelerini hazırlamak ve siteye açılan ve sitenin açtığı davalara bakmak görev tanımlarına girmektedir.


Site yönetimi avukatlık vekalet ücreti kimler tarafından ödenmektedir?
 Avukatlık vekalet ücreti site sakinleri tarafından ödenmektedir.Fakat ödemeler site yönetimi tarafından toplanarak yönetim tarafından sözleşme tarafı avukata ödenmektedir.


Site yönetimi avukatlık vekaleti nasıl verilmektedir?
 Genel dava vekaletnamesi verilmelidir.
 Vekaletname çıkarılması için alınacak karara istinaden kararda yetkilendirilecek olan yönetim kurulu üyesi karar defteri ile birlikte noter’e giderek vekaletname çıkaracaktır.


İş bu içerik Adana Barosuna kayıtlı Av.Aytaç ER tarafından 07.03.2021 tarihinde kaleme alınmış olup, tamamen özgün içerikli olup 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre Türktrust Zaman Damgası ile imzalanmıştır. Avukat Aytaç ER’in Yazılı izni alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik bir başka internet sitesinde ya da bir başka mecrada yayınlanamaz, kısmen yada tamamen kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. İzinsiz şekilde kopyalama, çoğaltma veya yayın yapanlar hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları