Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

SİTE-APARTMAN AİDATLARI İLE İLGİLİ SORULAN SORULAR

Site apartman aidatları nasıl tahsil edilmektedir?
 Aidat borcunu ödemeyen site sakinine önce bir ihtarname yollanmalıdır.
 Aidatın gecikme zammı ile birlikte ödenmemesi durumunda icra takibi başlatılmalıdır.


Site-apartman aidatları gecikme zammı nasıl hesaplanmaktadır?
 Kat Mülkiyeti Kanununun 20.maddesine göre;’’Gider ve avans payının tamamını ödemeyen kat maliki ödemede geciktiği günler için aylık yüzde beş hesabıyla gecikme zammı tazminatı ödemekle yükümlüdür.’’


Site apartman aidatlarının ödenmemesi halinde kim icraya verilmektedir?
 Aidat borcunu ödemeyen kat maliki icraya verilmektedir. Kat maliki her halde sorumlu olup ödemeye istinaden kiracısına bunu rücu edebilecektir.


Site apartman aidatının icra takibi yapılmasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
 İcra takibinin taşınmazın bulunduğu yerin icra dairelerine yapılması gerekmektedir.
 İcra takibine konu alacağın muacceliyeti, gecikme zammı hesaplanmalı ve apartman karar defterinde icra edilmesine dair karar alınmalıdır.


Site apartman aidatı nasıl belirlenmektedir?
 Yıllık tahmini giderin aylara bölünmesiyle aidat belirlenmektedir.Çalışan ücreti,elektrik ve su faturası aidatı etkileyen faktörler arasındadır.


İş bu içerik Adana Barosuna kayıtlı Av.Aytaç ER tarafından 07.03.2021 tarihinde kaleme alınmış olup, tamamen özgün içerikli olup 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre Türktrust Zaman Damgası ile imzalanmıştır. Avukat Aytaç ER’in Yazılı izni alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik bir başka internet sitesinde ya da bir başka mecrada yayınlanamaz, kısmen yada tamamen kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. İzinsiz şekilde kopyalama, çoğaltma veya yayın yapanlar hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları