Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARININ İLAMLI İCRA TAKİBİ

Tüketici Hakem Heyeti Kararı İle İcra Takibi,

Tüketici Hakem Heyeti Kararı İle İcra Takibi Nasıl Yapılır?

Banka Kredi Masrafı İadesi Nasıl Alınır?

    TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE MÜRACAAT

 • Tüketici 2.300 TL olan masrafa kadar Adana ilinin ilçelerinde bulunan Çukurova İlçe Tüketici hakem heyeti, Sarıçam  İlçe Tüketici hakem heyeti , Yüreğir İlçe Tüketici hakem heyeti ve Seyhan  İlçe Tüketici hakem heyeti’ne başvuruda bulunabilir.
  • Tüketiciden yapılan haksız kesinti 2.300 TL’nin üzerinde ise 3.300 TL’ye kadar ise Adana  İl  Tüketici hakem heyetine müracaat ederek bankanın haksız şekilde almış olduğu masrafların iadesini isteyebilir.
  • Tüketiciden yapılan haksız kesinti miktarı şayet 3.300 TL’nin üzerinde ise Adana  Tüketici Mahkemelerine dava açarak iadesini isteyebilir.
  • Tüketici Hakem Heyeti Kararının tüketiciye tebliğ edilmesi üzerine kararın bankaya’da tebliğinin üzerinden 15 gün geçmesiyle birlikte  Tüketici Hakem Heyeti Kararı İle İcra Takibi yapılır.
  • Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine Müracaat edilerek sonucu olumlu çıkan Tüketiciler almış oldukları kararı Tüketici Hakem Heyeti Kararı İle İcra Takibi yaparak Adana icra dairelerinde Bankaya karşı İlamlı İcra İlamı açarak tahsil edebilirler.
  • Tüketici Hakem Heyeti Kararı İle İcra Takibi ilamlı icra niteliğinde olup, itiraz Tüketici Hakem Heyeti Kararı İle İcra Takibi olduğunda icra müdürlüğüne yapılan takibe itiraz icrayı durdurmaz

  Büromuz müvekkillerinin tüketici hakem heyetlerine başvuruları, başvuru sonucunda alınan ilam hükmündeki hakem heyeti kararlarının icrası ve yine tüketici mahkemesine başvurularını gerçekleştirmektedir.

  Yorum Bırakın
  Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  Kabul Et
  WhatsApp Destek Hattı
  Google Yorumları