Sorularınız İçin Bizi Arayın: - 0532 113 15 08
Dil Seçimi
Menü
Sosyal Medya
Ara

GAYRİMENKUL AVUKATI
İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Gayrimenkul avukatı kimdir?
 Taşınmaz(Ev,ofis,arazi,arsa,tarla) konulu davalara hukuki destek için başvurulan avukatlardır.


Gayrimenkul(taşınmaz) avukatları hangi işleri yapmaktadırlar?
 Taşınmazlar ile ilgili davalara bakmaktadırlar ve müvekkillere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedirler.Tapuyla ilgili davalar olan tescil ve iptal davalarına,tahliye,icra,haciz konulması gibi işlemler görev tanımlarında yer almaktadır.


Gayrimenkul avukatının hukuki sorumlulukları nelerdir?
 Gayrimenkul avukatı,taşınmaz üzerinde vekaletname sınırları içerisinde bir yetki kullanırken özen yükümlülüğüne uygun davranmak zorundadır.Yönetici seçimi,uyuşmazlıklara danışmanlık yapmak,aidatını ödemeyen kiracılara işlem yapmak,usulsüzlüklere ve hukuka aykırılıklara izin vermemek gayrimenkul avukatının hukuki sorumlulukları arasındadır.


Gayrimenkul avukatına verilen vekaletname nasıl düzenlenmektedir?
 Taşınmaz satışı yada satın alınmasına dair vekaleti olacak ise açık bir şekilde taşınmaza dair tapu bilgileri açık adres olarak değil tapu kaydındaki parsel,ada,pafta bilgilerine göre vekaletname verilmesi gerekmektedir.
 Yine taşınmaz kiralanmasına ilişkin yada kiralayan yerine hareket edilmesi için vekalet verilecekse taşınmaza dair bilgiler yazmalı ve mutlaka bu hususta vekalette kiraya verebileceği yazdırılmalıdır.
 Vekaletnameler maliklerin onayı ile noter aracılığıyla düzenlenmektedir.


İş bu içerik Adana Barosuna kayıtlı Av.Aytaç ER tarafından 07.03.2021 tarihinde kaleme alınmış olup, tamamen özgün içerikli olup 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre Türktrust Zaman Damgası ile imzalanmıştır. Avukat Aytaç ER’in Yazılı izni alınmadan ve kaynak gösterilmeden içerik bir başka internet sitesinde ya da bir başka mecrada yayınlanamaz, kısmen yada tamamen kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. İzinsiz şekilde kopyalama, çoğaltma veya yayın yapanlar hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacaktır.

Yorum Bırakın
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
WhatsApp Destek Hattı
Google Yorumları